Grad Zvornik i ove godine domaćin je učenicima koji u okviru projekta “Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske” borave kod svojih vršnjaka iz zvorničkih osnovnih škola.
Grupa učenika iz Pasjana i Parteša stigla je u Zvornik u petak, kada im je dobrodošlicu poželio gradonačelnik Zvornika Bojan Ivanović. Tom prilikom istakao je da ovakvi susreti imaju veliki značaj za očuvanje prijateljskih veza, međusobno upoznavanje i jačanje zajedništva među mladima.
Tokom boravka u Zvorniku učenici su smješteni kod svojih vršnjaka i njihovih porodica, a za njih je pripremljen sadržajan program koji uključuje druženje, upoznavanje grada i zajedničke aktivnosti sa domaćinima.
U Gradskoj upravi danas je upriličen i prijem za profesore iz Pasjana i Parteša koji prate učenike tokom boravka u Zvorniku. Gradonačelnik Ivanović poželio im je ugodan boravak u našem gradu, ističući da Zvornik sa posebnom pažnjom njeguje veze sa srpskim narodom na Kosovu i Metohiji.
“Ovakve posjete su prilika za sticanje novih prijateljstava, razmjenu iskustava i jačanje veza koje će trajati i nakon završetka posjete”, rekao je Ivanović.
Profesori su zahvalili na gostoprimstvu i srdačnom dočeku, ističući da su učenici od prvog dana prihvaćeni kao članovi porodica kod kojih su smješteni, što ovom projektu daje posebnu vrijednost.
Boravak učenika sa Kosova i Metohije u Zvorniku biće nastavljen i narednih dana kroz niz zajedničkih aktivnosti i druženja sa njihovim domaćinima.



